Gus Hansen: Nyílt lapokkal
Nem rég kaptam meg saját magamtól utólag a névnapi ajándékom. Na, jó, a postás is segített, meg az Alexandra. Az ajándék: Gus Hansen: Nyílt lapokkal. Érdekes könyv volt, nem az a kimondott stratégiai elemzés. Jah, még nem is mondtam, ha valaki nem tudná (mert ők vannak többségben), Gus egy póker játékos, profi, akit a nagy blöffjeiről, minden lappal játékba beszállásáról ismernek. Beceneve kettő van: „The Great Dane – A Zseniális Dán” vagy „Madman – Eszelős”. :) A könyvében leírja egy verseny összes olyan leosztását, amibe zsetont rak, plusz, a fontosabbak.
„Mindenki le akarja győzni, de eddig még csak nagyon keveseknek sikerült, még a legnagyobb „pókerzsenik” is tartanak tőle. Rengeteg versenyen diadalmaskodott, ezek közül az egyik legrangosabb a 2007-ben megnyert Aussie Millions bajnokság volt. A versenyen 746 játékost utasított maga mögé és ezzel 1,2 amerikai dollárt kasszírozott. A siker után a „Madman” becenévre hallgató játékos úgy döntött megismerteti a világot a félelmetes „Gus Hansen-stílussal”. A könyvben Gus az összes, azaz mind a 329(!) általa megjátszott leosztást elemzi, kivételes lehetőséget nyújtva ezzel arra, hogy bepillantsunk egy zseni gondolkodásmódjába.” (a könyv egyik ajánlója)
Úgy gondoltam én is írok egy kis ajánlót, de kicsit másképp, 20, a könyvből vett részlet:
Első eset: Flop után
- Muszáj mindig blöffölnöd?
- Mire gondolsz? Tízes magas volt nálam.
Második eset: Pre-Flop
Új játékos az asztalnál, rögtön, hív, kicsit többet, mint 3 BB-nyi. Úgy gondolom, bemutatkozok neki, ráhívok még 8 BB-t K7o-val.
Harmadik eset: Pre-Flop
3 BB-t hívok kettővel a button előtt (MP3ból). Nem rossz lap, és már csak 4en jönnek utánam. A lap, amivel hívtam D9s.
Negyedik eset: Pre-Flop
Azzal, hogy Mr. Dunwoodie kiszállt, teljesen megváltozott a helyzet. Ő volt az egyetlen, aki miatt aggódtam, mert a 100 ezer zsetonjával komolyan árthatott volna nekem. Az utánam jövő Minh Quach nem számított, attól nem féltem, hogy egy kínaitól fogok kikapni.
Ötödik eset: Flop után
Király magas és egy lyukas sor, de sajnos az a megérzésem, hogy svéd felségterületre tévedtem. Passzolok, mire azonnal hív 10 000-et. Amikor megadta a flop előtti emelésemet, gyanítottam, hogy verve vagyok – most viszont már szinte biztosra veszem. Széllel szemben nem lehet pisilni – dobok.
Hatodik eset: River után
Egyértelmű bukta, de a turn utáni passzán felbátorodtam, és egyébként is úgy éreztem, itt az ideje egy őrült blöffnek. 44 ezret hívtam, Kevin megadta, én pedig azt morogtam: „szép volt”. Kevin megmutatta a két királyát, én pedig már rossz hívásom felett keseregtem, amikor újra ránéztem a lapomra. Káro ász, káro 9! Hoppá! De hisz’ nekem flushöm van. Egy kissé zavarba jöttem, és őszintén bocsánatot kértem Kevintől ízléstelen megjegyzésem miatt.
Hetedik eset: River után
Ellenfelem 12 ezret hív. Sajnos egyik kevésbé ismert becenevem „Coroius George” (Kiváncsi Gyurka)! Megadom, vesztek.
Nyolcadik eset: Flop után
Nem tudom biztosan, hogy miért döntött az all-in mellett, de van egy olyan érzésem, hogy a hírnevem nagy szerepet játszott a választásában.
Kilencedik eset: Pre-Flop
Egymás után többször is all-inra hívtam Paul-t, de nem adta meg. A következő visszaemelésemre így reagált: All-int mondok, és ahogy sejtettem, mindkét vak dob. Paulnak kell beszélnie, és látszik rajta, hogy egyáltalán nem örül a kialakult helyzetnek. Percekig gondolkodik, végül odahívja az asztalhoz a teremfelügyelőt. Váratlan fordulat, de Mr. Wasicka csak arra kíváncsi, hogy nem szándékoznak-e megbontani a mi kis asztaltársaságunk. Érthető módon nem örül annak, hogy állandóan a nyakában lihegek és mindig all-int mondok, ha kap valami megjátszható lapot – más szóval: szeretne minél előbb elhúzni a f…ba.
Tízedik eset: Pre-Flop
Biztosan vannak, olyan játékosok, akik a fejükhöz kapnak, és így kiáltanak fel: „Mi van, Gus, be vagy lőve?!”
Tizenegyedik eset: Pre-Flop
Mondanom se kell, hogy csak alacsony, különböző színű, egymástól távol eső lapokat dobok el a flop előtt, de azok közül is csak minden harmadikat!
Tizenkettedik eset: Pre-Flop
Eddig mindig emeltem hasonló lapokkal flop előtt (treff 9, káró 4), épp itt az ideje, hogy egyet elengedjek. Természetesen nem mulasztom el felfordítani a lapjaim, hadd tudja meg mindenki, micsoda feszes játékos vagyok. Az időzítés tökéletesnek bizonyult, Ross ugyanis utálkozó arckifejezéssel csapja fel pikk dámáját és pikk ászát.
Tizenharmadik eset: Flop után
Paul all-in mond, nálam kör ász és káró 6 van, a flop: káró 8, treff 7, pikk 5. Hosszas gondolkodás után megadom. A nézők azt tippelték, hogy drill verseng magasabb pár ellen, esetleg sor két ásszal szemben, de nagyon távol álltak az igazságtól. Paul első reakciója egy szomorú „Megfogtál!” volt. Mire gyorsan azt feleltem: „Nem hiszem!”
Erre Paul: „Nincs párom!”
„Nekem sincs”
Tizenegyedik eset: Osztás előtt
Mint már említettem, jobbomon Patrik Antonius ül a játék kezdetekor, a balomon azonban senki! Jakub Glassl ugyanis – Phil Hellmuth nyomdokaiban haladva – egyszerűen elaludt. Hellmuth általában azért hiányzik a nagyobb versenyek első néhány órájáról, hogy mindenki rá figyeljen, amikor megérkezik, véleményem szerint, ez is az ő showjának a része. Hiszen egy verseny első pár szintje nem sok jelentőséggel bír a végső győztes kimenetelében. De ha valaki a negyedik napon kési le egy asztal indulását… Nem tudom, Herr Jakobs miért késett, de remélem, még sokáig késik. :)
Tizenötödik eset: Flop után
Eljött az ideje az óvatos játéknak, a zseniális leolvasásoknak és a nagy dobásoknak – kár, hogy ez nem az én stílusom. A nyers erőszak jobban illik a helyzethez!
Tizenhatodik eset: Pre-Flop
Magamhoz képest meglepően feszesen játszottam meg a jó eséllyel erősebb lapomat, de valami nem stimmelt, zavart éreztem az Erőben.
Tizenhetedeik eset: River után
Bassza meg! Általában higgadt vagyok az asztal mellett, de be kell vallanom, hogy ez kilences nagyon felcseszett!
Tizennyolcadik eset: River után
1,67 millió zsetont vesztettem egyetlen leosztásban a balszerencsés flopnak és a saját ostobaságomnak köszönhetően. Mi lenne, ha ezt inkább kihagynám a könyvből?
Tizenkilencedik eset: Flop után
Jimmy azonnal bemondja az all-int, amit gondolkodás nélkül megadok. Hitetlenkedve néz rám, s azt motyogja: „Már megint eltalált a flop?” Én természetesen megrázom a fejem, és megmutatom a két ászomat. J Ez már elég is volt a torna győzelemhez, és a másfél millió ausztrál dollárhoz.
Huszadik eset:
Először is hadd definiáljam a „blöff” fogalmát. Egy folytatólagos hívás a flop után egyszínű A8-cal vagy egyszínű D10-zel nem blöff, ha az ellenfélnél valószínűleg csak egy egyszínű 97 van a kezében, és őt sem találta el a flop. Nem blöff az, ha a turn után hívok a sorhúzó lapomra a nyolc magasommal. Az igazi blöff az, amikor úgy hívok, hogy tudomásom szerint nálam van a gyengébb lap, és a javulásra nem sok esélyem van.
Amúgy, ha gondoljátok, gyertek játszani egyet, Everesten, Party Poker-en, Titan Pokeren szoktam játszadozni, néha bwin, néha Starson. Keresettek (denyke79), aztán csak bután, kellenek a zsetonjaitokd.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése